Utställningsresultat

Utställningsresultat
Om du har BIR o BIM bild från någon av nedanstående tävlingar får du gärna maila den till redaktor@sgdk.se / Tack!
BORÅS (Nationell)

2019-06-30

Domare: Michael Leonard, Irland

BIR, Cert, Championat: Colordanes Covu
BIM, Cert, Championat: C.I.B, DK UCH, HR CH, VDH CH Mix Grande’s Opie

BH 2, R-Cert:  HR CH, LT CH, VDH CH Mix Grande’s Krabat

BT 2: NORD JV-17, NORD UCH, NORD V-18, SE JV-17, SE UCH, SE V-18 Nordlandia Danes Bellatrix
BT 3, R-Cert: Cunami Linden River
BT 4: Mix Grande’s Raya

Bästa Uppfödargrupp: Kennel Mix Grande’s

GÄLLIVARE (Nordic)

2019-06-29

Domare: Per Svarstad, Sverige

BIR, Cert, Nordic Cert: Dane Garden’s One To Watch Out For
BIM, Cert, Nordic Cert: Mix Grande’s Rut

BT 2, R-Cert, R-Nordic: Euro Power Lotto

VÄNNÄS (Nationell)

2019-06-16

Domare: Jan Herngren, Sverige

BIR, Cert: Ganteus Aemon Of The Night’s Watch
BIM, Cert: Ganteus Saint Lucia

BH 2, R-Cert: Dane Garden’s One To Watch Out For

LEKSAND (Nationell)

2019-06-15

Domare: Karl-Erik Johansson, Sverige

BIR, Cert, Championat:  FI UCH Amador N Dundane W Maid In The Shad
BIM, Cert:  Above All Np B’coz Miraclez Happen

 

VÄNERSBORG (Nordic)

2019-06-9

Domare: Kerstin Nilsson, Danmark

BIR, Nordic Cert: NO UCH, SE UCH, SE V-17 Diplomatic’s Rhett Butler
BIM, Nordic Cert: SE UCH Diplomatic’s Una Healy

BH 2, Cert, R-Nordic: Diplomatic’s Viktor Hugo
BH 3, R-Cert: Diplomatic’s Your Majesty JR
BH 4: SE UCH Diplomatic’s Paganini

BT 2, Cert, R-Nordic: Qbiamthesweetestdreamthofvanmellink
BT 3, R-Cert: Sjaman’s Idun
BT 4: Diplomatic’s Veronica Sywak

Bästa Uppfödargrupp & BIS-2 Uppfödargrupp: Kennel Diplomatic’s

MÄRSTA (Nationell)

2019-06-8

Domare: Jeff Horswell, Storbrittanien

BIR: NORD JV-17, NORD UCH, NORD V-18, SE JV-17, SE UCH, SE V-18 Nordlandia Danes Bellatrix
BIM: NORD UCH Nordlandia Danes Halley’s Comet

BH 2, Cert: SE JV-18 Ganteus Dark Angel

BT 2, Cert: SE JV-18, SE V-19 Ganteus Whispering Angel
BT 3: SU UCH Hoppingham’s I’Mhearsayhothearsay
BT 4, R-Cert: Qbiamthesweetestdreamthofvanmellink

NORRKÖPING (Nationell)

2019-06-1

Domare: Johnny Andersson, Sverige

BIR, Cert: Diplomatic’s Vilma Santos
BIM, Cert: Great Bel’s Fight For Love Bent-On

BT 2, R-Cert: Grandisons Limited Edition

SÖDERTÄLJE (SGDK)

2019-05-30

Domare: Torbjörn Skaar, Sverige

BIR-Valp: Ganteus King Of Spades
BIM-Valp: Ganteus Queen Of Hearts

BIR, Cert: SE JV-18, SE V-19 Ganteus Whispering Angel
BIM, Cert: Pine Garden’s Nobel Night

BH 2, R-Cert: SE JV-18 Ganteus Dark Angel
BH 3: Ganteus Ned Stark Of Winterfell
BH 4: Colordanes Covu

BT 2, R-Cert: Smalltall’s Join The Team
BT 3: Unstoppable Frozen Kingsize Promise
BT 4: Edendane’s Peggy Jean

BIR-Veteran: NO UCH, SE UCH, SE VV-18, SE VV-19 Ganteus La Ragazza Amato

Bästa Uppfödargrupp: Kennel Ganteus

Bästa Avelsgrupp: Kennel Grandelux med Grandelux Hot Stuff

GIMO (Nordic)

2019-05-26

Domare: Anita Al-Bachy, Finland

BIR, Cert, Nordic Cert: SE JV-18 Ganteus Dark Angel
BIM, Cert, Nordic Cert: SE JV-18, SE V-19 Ganteus Whispering Angel

BH 2, R-Nordic: FI UCH, NO UCH, SE UCH Ganteus Jon Snow King Of The North

BT 2, R-Cert, R-Nordic: Ganteus Saint Lucia
BT 3: Unstoppable Frozen Kingsize Promise

PITEÅ (Nationell)

2019-05-25

Domare: Kerstin Nilsson, Danmark

BIR, BIG-4: NORD JV-17, NORD UCH, NORD V-18, SE JV-17, SE UCH, SE V-18 Nordlandia Danes Bellatrix
BIM, Cert, Championat: NORD JV-17 Euro Power King For Nordlandia

BH 2, R-Cert: Dane Garden’s One To Watch Out For
BT 2, Cert, Championat: Hoppingham’s I’Mhearsayhothearsay
BT 3, R-Cert: Ganteus In The Starlight

< Visa äldre