Uppfödarlista

Uppfödare av grand danois, medlemmar i SGDK. Listan kommer att uppdateras kontinuerligt.För information om valpar, föräldradjur, färger, mm – kontakta uppfödaren direkt.

Boarhunters Huddinge

Pekkala, Tiina tiinapiispala@yahoo.se 073-9716938
Pekkala, Markus markus.1975@hotmail.com 070-0277809

Banderillas Lidköping

Andersson, Ingalill 0510-533144 / 070-1142147

Be Born Eringsboda

Bjäreborn, Cina info@beborn.se 070-2929300

Big Ranger’s Reftele

Fyhr, Linda kennelbigrangers@gmail.com 0371-31522 / 072-5237788

Carnico’s Aneby

Nilsson, Carina anm@sbhk.se 0380-43016 / 070-3504313

Cinta Abadi’s Pauliström

Hansson, Irene i-a.hansson@hotmail.com 070-3890113

Colordanes Vinslöv

Svensson, Mikael mikael@mm-konsult.se 070-8188111

Diplomatics Vara

Einarsve, Björn info@diplomatics.net 0512-61150 / 070-7201143
Einarsve, Johnny info@diplomatics.net 0512-61150 / 070-7201143

Djurhedens Hölö

Djurheden, Helena djurhedens@telia.se 070-622614
Djurheden, Ingelore 073-0745471

Flyyans Fjärås

Sandberg Leon, Elisabeth elisabeth.sanleo@gmail.com 0340-550701 / 070-9703981

Ganteus Sundsvall

Gidlund, Sofia sofia@gidlund.nu 0705-112690

Giantstep’s Trollhättan

Kallunki, Marko sjolanda@live.se 0520-420013 / 070-4850178
Edlund, Maria maria.edlund@ptj.se 0520-420013 / 073-6261381

Grandelux Norrtälje

Rosquist, Sara s_rosquist@hotmail.com 08-51237070 / 073-3919929

Grandisons Tungelsta

Gunnarsson, Ann-Louise kennel@grandison.se 08-50011726 / 070-9604584

Great Raizcon’s Laholm

Heinz, Eva-Lena evai66@hotmail.com 0430-30451 / 073-5170774
Heinz, Ted evai66@hotmail.com 0351-28368 / 073-5170774

Hellner’s

Hellner, Anette anette.hellner@hotmail.se 072-2618950

Kingsize Bro

Stavenborn, Monica monica.stavenborn@gmail.com 08-58244430 / 070-5366823

Le Grand’z Vollsjö / Hörby

Lövgren, Birgitta legrandz@live.se 076-6110913
Lövgren, Ronny ltd_75@hotmail.com 073-6482023

Liebe Doggen Linköping

Vesa, Sari sari_vesa@hotmail.com 08-59149349 / 072-2430860

Lion Dream Norrtälje

Kajan Dahlberg, Rebecca rebeccakajan@hotmail.com 0176-237072 / 070-9853614

Mix Grande’s Skara

Olausson, Annika mixgrandeskennel@hotmail.com 0511-375166 / 073-8423518

Nordlandia Danes Västra Frölunda

Ottersten, Rasmus rasse_22@hotmail.com 073-5122283

Pond’z G. Dane

Hurny, Katrin katrin.hurny@outlook.com 070-3751185

Savannahsweden Nissafors

Alexandus, Natasja alexandus@hotmail.se 076-3280582

Universe of Dane’s Mariannelund

Syvänen, Linda s.yvanen@hotmail.com 072-1608530
Syvänen, Petri syvpetri@hotmail.com 076-6278985

X-Foot’s Herrljunga

Bohlin Brandqvist, Linda info@xfoot.se 0515-43041 / 070-4289295
Bohlin Brandqvist, Sven info@xfoot.se 0515-43041 / 070-2009373